Monday 15th July
The final event of the summer series promoted by the Army Cycling Union on the REME Test Track at Corunna Barracks, Ludgershall
Result of the Youth event ~ U16 BOYS
1st 42 Tom Sewell Performance Cycles
2nd 43 Lewis Angus
3rd 41 Josh Coward Chippenham & District Wheelers Cycling Club
U14 BOYS
1st 14 William Crofts Performance Cycles – Cmi
2nd 13 Ryan White 1st Chard Wheelers
3rd 12 Charley Calvert Bournemouth Arrow Cc – Hotel Collingwood
4th 11 Alex Hall Andover Wheelers
U14 GIRLS
1st 20 Lucy Edmunds Bournemouth Arrow CC – Hotel Collingwood
U10 BOYS
1st 31 Luke Spurden Andover Wheelers
U8 GIRLS
1st 1 Lilly Thompson Andover Wheelers
U8 BOYS
1st 2 Jack Shuker Chippenham & District Wheelers Cc
2nd 3 Marshall Thompson Andover Wheelers
12 Starters
Result of the 3/4 /J3/J4 event
1st 12 David Blount Bcpm
2nd 7 Jay Hookins Offcamber
3rd 26 Liam Walsh Salisbury Road And Mountain Cc
4th 8 Cameron Thompson Andover Wheelers
5th 3 Matt Hargreaves Bath Cycling Club
6th 11 Keiran Ali Vc Meudon
7th 31 Kevin Baker Andover Wheelers
8th 35 Chris Crowther Army Cycling Union
9th 17 Daniel Stephens JMJcycles
10th 4 Chris Braiden Bournemouth Arrow Cc – Hotel Collingwood
11th 10 Dan Murphy Army Cycling Union
12th 37 Darren Clarke Army Cycling Union
13th 18 Iain Cade Cadence Rt
14th 38 Andy Hibberd North Hants Road Club
15th 33 Ryan Smith Vc Meudon
16th 30 Patrick Brown Bc Pm
17th 15 Chris Mattocks Army Cycling Union
18th 32 Ian Marmont Westbury Wheelers
19th 1 Keith Gandy Vc Meudon
20th 13 Alex Mcintosh Swindon Road Club
21st 9 Gary Barrow Andover Wheelers
22nd 6 Dave Mitchell Annan 2010
23rd 20 James Beechey Army Cycling Union
24th 14 Bryan Telford Swindon Road Club
25th 81 Lili Mclean Andover Wheelers
26th 23 Adie Kirby Team Tor 2000
28 Starters
Result of the WOMEN event
1st 82 Lucy Chittenden East Street Cycles
2nd 81 Lili Mclean Andover Wheelers
2 Starters
Result of the E/1/2/3/J1/J2 event
1st 12 Rob Ward Felt Colbornes Hargroves RT
1st 10 Justin Hoy Felt Colbornes Hargroves RT
2nd 22 Tim Elverson Pedal Heaven
3rd 6 Alex Royle Banjo Cycles (Army Cycling Union)
4th 11 Lee Smith Felt Colbornes Hargroves RT
5th 31 Stuart Thompson Andover Wheelers
6th 21 Rob Ward Felt Colbornes Hargroves RT
7th 29 Jake Coward Condor CC
8th 9 Ed Laverick Rapha Condor JLT
9th 2 Mike Scott Peter Hansford Racing
10th 1 Darrell Pembroke VC Meudon
11th 14 Jon Cannings i-ride.co.uk
12th 30 Roger Theron Army Cycling Union
13th 26 Steven Cottington Cadence RT
14th 7 Malcolm Dixon Severn Road Club
15th 24 Shaun Green Army Cycling Union
16th 16 Alex Harding Andover Wheelers
17th 12 Brook Elgie Peter Hansford Racing
18th 8 Cameron Thompson Andover Wheelers
19th 13 Kurtis Rowe Yeovil CC
20th 28 Andy Shackel Peter Hansford Racing
21st 15 Ben Simmons Team Wiggle
22nd 19 Nigel Pratt Andover Wheelers
22 Starters