Monday 8th July
U16 BOYS
1st 21 Josh Coward Chippenham & District Wheelers CC
U14 BOYS
1st 12 Charley CALVERT Bournemouth Arrow CC – Hotel Collingwood
2nd 11 Alex CROSS Oakley Pedallers
U14 GIRLS
1st 30 Lucy EDMUNDS Bournemouth Arrow CC – Hotel Collingwood
U10 BOYS
1st 31 Luke SPURDEN Andover Wheelers
5 Starters
Result of the 3/4 /J3/J4 event
1st 17 Cameron Thompson Andover Wheelers
2nd 30 Adie Kirby Team Tor 2000
3rd 10 David Blount BCPM
4th 20 Matt Callaghan Gloucester City CC
5th 18 Chris Braiden Bournemouth Arrow CC – Hotel Collingwood
6th 7 Edwin Puttock Salisbury Road and Mountain CC
7th 6 Matt Hargreaves Bath Cycling Club
8th 8 Dave Mitchell Annan 2010
9th 23 Tom Martin Farnborough & Camberley CC
10th 26 Kevin Baker Andover Wheelers
11th 13 Liam Walsh Salisbury Road and Mountain CC
12th 3 Dan Murphy Army Cycling Union
13th 5 Daniel Stephens JMJcycles
14th 29 Chris Crowther Army Cycling Union
15th 21 Jed Webber Andover Wheelers
16th 15 Ian Marmont Westbury Wheelers
17th 1 Keith Gandy VC Meudon
18th 12 Sam Norrish Army Cycling Union
19th 4 Norman Mellors JMJcycles
20th 14 Richard Pearman Team Wiggle
21st 24 Darren Clarke Army Cycling Union
23 Starters
Result of the WOMEN event
1st 82 Lucy CHITTENDEN East Street Cycles
2nd 81 Nikki WHEELER Team Wiggle
2 Starters
Result of the E/1/2/3/J1/J2 event
1st 12 Rob Ward Felt Colbornes Hargroves RT
2nd 6 Alex Royle Army Cycling Union
3rd 10 Ben Simmons Team Wiggle
4th 13 Justin Hoy Felt Colbornes Hargroves RT
5th 17 Rich Schofield -Phillips Hants pol CC
6th 2 Nick Noble Bristol Road Club
7th 9 Jon Cannings i-ride.co.uk
8th 11 Roger Theron Army Cycling Union
9th 5 Stuart Thompson Andover Wheelers
10th 1 Roger Theron Army Cycling Union
11th 16 Brook Elgie Peter Hansford Racing
12th 4 James Jones Beeline Cycles
13th 23 James Wilson awcycles
14th 19 Kurtis Rowe Yeovil CC
15th 14 Nigel Pratt Andover Wheelers
16th 15 Alex Harding Andover Wheelers
17th 7 Mike Cripps Banjo Cycles / Army Cycing Union
18th 21 Duncan Lancashire Andover Wheelers
20 Starters